• Archiwum

 • Kategorie

 • Tagi

 • Nowe na forum


  Gorące Tematy

 • Meta

 • Fedora 12 Beta wydana

  fp_logoNa liście dyskusyjnej Fedory ogłoszono wydanie wersji beta 12 wersji dystrybucji. Cała finalna funkcjonalność dystrybucji została już zaaplikowana. Od tej pory jedynie krytyczne błędy będą poprawiane. Finalne wydanie Fedory 12 planowane jest w połowie listopada.

  Wersję testową dystrybucji można, jak zawsze pobrać pod adresem:

  http://fedoraproject.org/get-prerelease

  Najważniejszą zmianą w nowej wersji jest skompilowanie wszystkich 32 bitowych paczek pod procesory zgodne z rozkazami i686. Ma to na celu głównie poprawę wydajności dla mobilnych architektur takich jak Intel Atom.

  Twórcy zadbali także o zmniejszenie rozmiaru aktualizacji. Od tej pory yum-presto pozwalający na aktualizację za pomocą pakietów różnicowych jest domyślnym składnikiem systemu. Dodatkowo zmieniono algorytm kompresji pakietów RPM na XZ, tak aby ich rozmiar był mniejszy.

  Od kilku wydań Fedory integracja systemu z NetworkManagerem jest kontynuowana. Tym razem nacisk położono na szybszą i wygodniejszą konfigurację modemów GSM/GPRS. Dodano eksperymentalną obsługę kart graficznych Radeon HD2400 i nowszych.

  Twórcy Fedory wprowadzili narzędzie do automatycznego zgłaszania błędów i kwestii związanych z SELinux. Dzięki Abrt nawet niedoświadczony użytkownik będzie mógł wysłać raport o błędzie do Bugzilli za pomocą paru kliknięć myszą. Wprowadzono nowe wtyczki do PackageKit, dzięki którym instalacja aplikacji wywołanej z konsoli, a której nie ma w systemie zostanie użytkownikowi zasugerowana. Inna wtyczka pozwoli na instalację oprogramowania poprzez przeglądarkę internetową.

  Framework multimedialny PulseAudio został wzbogacony o lepszy mikser dźwięku, a także poprawiono obsługę HotPlug i urządzeń Bluetooth. Poprawiono obsługę kamer internetowych.

  Więcej zmian znajdziecie na:

  http://fedoraproject.org/wiki/Releases/12/FeatureList

  1  Fedora 12 Beta wydana – urządzenia mobline - dowiedz się więcej! napisał(a):      Kwiecień 29th, 2010     16:19

  [...] Adres URL: Fedora 12 Beta wydana [...]

  Komentuj