• Archiwum

 • Kategorie

 • Tagi

 • Nowe na forum


  Gorące Tematy

 • Meta

 • Archiwum dla: Listopad, 2008

  Fedora 10 Wydana

  Dziś oficjalnie wydano Fedorę w jej dziesiątej odsłonie. Długo wyczekiwana wersja z jubileuszowym numerkiem miała postawione przed sobą ambitne cele, które w większości udało się zrealizować.

  POBIERZ FEDORĘ

  Środowiska graficzne zostały zaktualizowane do najnowszych wersji, Gnome 2.24, KDE 4.1.2 oraz użyto w nich schematu graficznego Solar. Do płyty DVD dodano środowisko SUGAR znane z projektu One Laptop Per Child. Przystosowano także bardzo lekkie środowisko oparte na GTK+, LXDE do pracy w Fedorze. Do wydania dołączono najnowszego OpenOffice.org 3.0. Wprowadzono również nowe niskopoziomowe narzędzie służące do graficznego ładowania systemu Plymouth zastępujące przestarzałe i wolne RHGB oparte o serwer X. Przyspieszono także skrypty startowe.

  Read the rest of this entry »

  Dodał: Adrian Malina      Data: Listopad 25th, 2008      Komentarzy [3]     
  Kategoria: Linux, fedora      Tagi: Tags: , , , ,

  RPM Fusion w końcu dostępne

  Po wielu miesiącach od rozpoczęcia projektu RPM Fusion twórcy w końcu zdecydowali się na upublicznienie repozytorium. RPM Fusion jest projektem mającym na celu stworzenie jednego repozytorium z pakietami niezawartymi w Fedorze z powodu licencyjnych. Powstał poprzez połączenie trzech najlepszych nieoficjalnych repozytoriów, które jednocześnie niebyły ze sobą kompatybilne : Livna, Dribble i Freshrpms. Repozytorium jest obecnie dostępne dla Fedory 8,9 i testowej 10, w przyszłości planowana jest wersja dla Red Hat Enterprise Linux.

  Informacje na temat konfiguracji repozytorium znajdziecie na stronie projektu: http://rpmfusion.org/ .

  Dodał: Adrian Malina      Data: Listopad 8th, 2008      Komentarzy [0]     
  Kategoria: Linux      Tagi: Tags: , , , , , ,

  Fedora 10 Preview dostępna

  Już 25 listopada ukaże się finalna wersja Fedory 10. Tymczasem twórcy dystrybucji udostępnili wydanie przeglądowe. Obecnie programiści skupiają się na poprawianiu błędów krytycznych, rozwój funkcjonalności dystrybucji został wstrzymany.

  Nowa Fedora oferuje nam wiele nowości. Pakiety zostały zaktualizowane do wersji: Gnome 2.24.1, KDE 4.1, Kernel 2.6.27.4, Firefox 3.0.2, Eclipse 3.4, RPM 4.6. Dodano także NetBeans IDE do repozytoriów Fedory.

  Najważniejsze nowości to:

  Wydanie Preview można pobrać ze stron https://fedoraproject.org/pl/get-prerelease.

  Dodał: Adrian Malina      Data: Listopad 8th, 2008      Komentarzy [0]     
  Kategoria: Linux, Newsy      Tagi: Tags: , ,