• Archiwum

 • Kategorie

 • Tagi

 • Nowe na forum


  Gorące Tematy

 • Meta

 • Archiwum dla: Grudzień, 2006

  Fedora 6 Live Cd wydany!

  Wczoraj Thomas Chung ogłosił wydanie pierwszego oficjalnego Live CD Fedory. Jest on oparty na pakietach z Fedory Core 6 “Zod” i z Fedora Extras, zatem opiera się wyłącznie na wolnym oprogramowaniu.
  Jak na razie jest dostępny tylko dla architektury i386, ale planowane jest wydanie wersji pod ppc i x86_64.
  LiveCD, który waży około 682MB, można ściągnąć tutaj lub z torrenta.
  Oprócz tego udostępniono narzędzia służące do tworzenia swoich własnych dysków livecd. Już niedługo powinny być dostępne w repozytorium Extras. Aktualnie, SRPM-y można pobrać stąd i stąd.
  Read the rest of this entry »

  Dodał: ecik      Data: Grudzień 23rd, 2006      Komentarzy [10]     
  Kategoria: Bez kategorii      Tagi:

  Wesołych świąt!

  Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia i będącego już za pasem Nowego Roku, redakcja Fedora.pl życzy Wam wielu ciepłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie, miłości, radości i spełnienia najskrytszych marzeń. W tym niezwykłym okresie pragniemy, aby w Nowym Roku przyświecały nam wszystkim idee Open Source, żeby Fedora stała się najpopularniejszą dystrybucją Linuksa, a społeczność wokół niej zgromadzona stanowiła jedność. Poza tym, życzymy Wam jak najmniej kernel paniców, segfaultów i wszelkiego innego ustrojstwa, które czasami potrafi uprzykrzyć nam życie. I aby kolejne wydania Fedory były jeszcze lepsze od obecnego!

  Zespół Fedora.pl

  Dodał: McGiwer      Data: Grudzień 23rd, 2006      Komentarzy [5]     
  Kategoria: Bez kategorii      Tagi:

  Co nowego w Extras – 2006-12-21

  Read the rest of this entry »

  Dodał: ecik      Data: Grudzień 21st, 2006      Komentarzy [5]     
  Kategoria: Bez kategorii      Tagi:

  Fedora Weekly News 71

  Światło dzienne ujrzało dzisiaj kolejne wydanie Fedora Weekly News, w którym jest mowa m. in. o wspominanych już planach co do RPM, a także o ważnych poprawkach w wtyczce Flasha oraz reklamach Firefox Flicks w telewizji.
  Polska wersja znajduje się tutaj.

  Dodał: ecik      Data: Grudzień 18th, 2006      Komentarzy [1]     
  Kategoria: Newsy      Tagi:

  Przyszłość RPM-a już jasna

  Na stronie Fedora News jak również na listach dyskusyjnych, Max Spevack umieścił informacje dotyczące przyszłości systemu zarządzania pakietami RPM, który oczywiście jest używany na Fedorze.
  W skrócie: projekt Fedora zamierza stworzyć nową społeczność związaną z RPM. Taką, którą będą mogli tworzyć ludzie związani z Fedorą, Red Hatem, Novellem, Mandrivą czy czymkolwiek innym. Najważniejsze jest dokonanie gruntownych porządków w kodzie RPM-a, które będą mogli zrobić wszyscy, którym zależy na tym, by RPM był pierwszorzędnym projektem. Wszystkie patche, które były tworzone niezależnie od głównej gałęzi deweloperskiej mają być teraz rozpatrzone i sprawdzone tak, by wszystkie najlepsze rozwiązania mogły trafić do głównego projektu.
  Więcej informacji tutaj.

  Dodał: ecik      Data: Grudzień 15th, 2006      Komentarzy [0]     
  Kategoria: Newsy      Tagi:

  Co nowego w Extras – 2006-12-13

  Wbrew temu co zostało napisane wcześniej informacje o nowych pakietach w repozytorium Extras będą pojawiać się co kilka dni – około raz w tygodniu.
  W ciągu ostatnich czterech dni do Extras zostały dodane następujące paczki:

  Read the rest of this entry »

  Dodał: ecik      Data: Grudzień 13th, 2006      Komentarzy [1]     
  Kategoria: Bez kategorii      Tagi:

  Fedora Weekly News 70

  Dzisiaj ukazało się siedemdziesiąte wydanie Fedora Weekly News, z którego możemy się dowiedzieć między innymi o LiveCD Fedory, pomocy oczekiwanej przy motywach dla Fedory 7 czy o bliższej współpracy Mozilli Corp. z firmami zajmującymi się dystrybucją Linuksa.
  Wydanie to jest dostępne także w języku polskim tutaj.

  Dodał: ecik      Data: Grudzień 11th, 2006      Komentarzy [2]     
  Kategoria: Bez kategorii      Tagi:

  Co nowego w Extras? 2006-12-07

  Podane wczoraj moduły Perla: perl-Net-SNPP i perl-Test-Distribution trafiły dzisiaj do repozytorium przeznaczonego dla Fedory 6 i 5, tak więc już nie trzeba używać repa development.
  Oprócz tego, do Extras trafiły cztery nowe paczki:

  gnu-smalltalk jest implementacją języka Smalltalk-80, która ma być z nim jak najbardziej zgodna zgodnie z książką Smalltalk-80: język i jego implementacja napisaną przez Adele Goldbera i Davida Robsona. Smalltalk to zorientowany obiektowo język programawania.
  idioskopos – biblioteka C++ ułatwiająca dodanie mechanizmu refleksji i introspekcji do klas C++.
  xl2tpd – implementacja protokołu L2TP, umożliwiającego tunelowanie PPP przez UDP. Niektórzy dostawcy internetu używają L2TP by tunelować sesje użytkowników z serwerów dial-in do serwera PPP. Ważna także jest aplikacja Virtual Private Network, w której protokół IPsec jest używany do ochrony połączenia L2TP.

  Dodał: ecik      Data: Grudzień 9th, 2006      Komentarzy [0]     
  Kategoria: Newsy      Tagi:

  Tematy do Fedory 7

  Zespół Fedora Art zamknął możliwość składania nowych propozycji wyglądu dla Fedory 7. Sprawdź i oceń pełną listę potencjalnych tematów dla Fedory 7 na wiki fedoraproject.org
  Read the rest of this entry »

  Dodał: ecik      Data: Grudzień 8th, 2006      Komentarzy [2]     
  Kategoria: Bez kategorii      Tagi:

  Co nowego w Extras? 2006-12-07

  Dzisiaj osoby paczkujące w Extras dały nam większą ilość nowych pakietów. Dzisiejsze nowe pakiety to wspominane już wczoraj przydatne dla chemików gnome-chemistry-utils czy international-time – program dla ludzi, którzy utrzymują korespondencję z przyjaciółmi z innych stref czasowych. Pojawiło się także narzędzie mkvtoolnix umożliwiające przerabianie formatów plików takich jak avi, mpeg lub mp4 na mkv. Zadowoleni mogą być również programiści perla, którzy zostali obdarowani dwoma nowymi modułami: perl-Net-SNPP i perl-Test-Distribution. Ostatnia nowa biblioteka – scipy – przeznaczona jest dla programistów Pythona chcących używać go w celach naukowych.
  Wszystkie powyższe programy, za wyjątkiem gnome-chemistry-utils i mkvtoolnix dostępne są tylko w repo dla deweloperów.
  Read the rest of this entry »

  Dodał: ecik      Data: Grudzień 7th, 2006      Komentarzy [0]     
  Kategoria: Newsy      Tagi: